Koszt materiałów eksploatacyjnych do drukarek można znacząca zmniejszyć przy zastosowaniu zamienników. Bardzo istotne jest aby były one wysokiej jakości, dzięki temu jakość wydruku nie będzie różnić się od zastosowania oryginalnych materiałów. Tonery niskiej jakości potrafią przyspieszyć zużycie a nawet uszkodzić wiele kosztownych elementów drukarki.

Sposobem na jeszcze większą redukcję kosztów jest regeneracja tonerów. W przypadku typowych kaset polega ona na uzupełnieniu kasety proszkiem oraz wymiany elektronicznego elementu tzw chipa. Wiele firm zamiast regeneracji po prostu dosypuje zużyty proszek nie wykonując regeneracji zgodnie ze sztuką. W Perfect Systems usługę regeneracji wykonujemy zgodnie ze sztuką. Używamy tylko markowych proszków dedykowanych do konkretnego modelu drukarki (nie uniwersalnych). Dokładnie czyścimy wszystkie elementy tonera z wykorzystaniem odpowiedniej chemii oraz profesjonalnego odkurzacza. Dzięki temu klient otrzymuje toner czysty, przygotowany do montażu w drukarce.

Jeśli do tej pory regeneracja kojarzyła Ci się z brudnym tonerem który sypał się nie tylko przy montażu kasety w drukarce ale także w środku podczas drukowania. Jeżeli jakość wydruków była wyraźnie gorsza niż w przypadku zastosowania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych a ilość wydrukowanych stron była mniejsza to zapraszamy do nas. Na zregenerowane przez nas kasety dajemy gwarancję. Wszystko jest czyste i dzięki zachowaniu wszystkich zaleceń serwisowych umożliwia nawet kilkukrotne użycie tej samej kasety z tonerem.

To rozwiązanie jest nie tylko tańsze (zwykle o 50% od kosztu zamienników i 70-80% od oryginałów) ale także bardziej ekologiczne. Nie wyrzucamy pustej kasety, wykorzystujemy ją ponownie.